jak zacząć zarabiać

Jak zacząć zarabiać w internecie? Do rozpoczęcia zarobkowej działalności w Internecie będziemy potrzebowali strony internetowej, serwera oraz domeny. Następnym krokiem będzie pozycjonowanie naszej strony w google w celu osiągnięcia najwyższej pozycji.

Serwer, hosting
Jest to miejsce na którym będzie umieszczona nasza strona internetowa. Polecam serwer webd oraz hosting GetAll który dostarcza kompletnego rozwiązania do prowadzenia biznesu w sieci. Cpanel zawiera niezbędne narzędzia marketingowe:
– narzędzie do masowego mailingu – Autoresponder
– Kreator stron www
– Kreator PopUP
– InterestPRO
– ReMarketing
– inne ciekawe narzędzia o których dowiesz się TUTAJ!

Strona internetowa
Do zbudowania strony internetowej polecam dwa systemy CMS – WordPress oraz Joomla.
WordPress jest z założenia platformą blogową, lecz mimo to, coraz częściej jest używany jako CMS ( Content Management System – system zarządzania treścią ), do stawiania zwykłych stron, stron firmowych, czy nawet całych serwisów internetowych. Najważniejszą jego zaletą jest prosta budowa i intuicyjność, nawet początkujący użytkownicy internetu którzy dopiero zaczynają przygodę ze skryptem szybko nauczą się podstawy jego obsługi. Oprócz tego że WordPress jest świetny,  prosty, to jest  także do pobrania zupełnie za darmo!
Umożliwia zarządzanie stroną internetową poprzez panel administracyjny bez znajomości html i innych języków programowania wymaganych przy budowie stron www. Ogromnymi zaletami WordPressa są liczne wtyczki (pluginy), dzięki którym nasza strona może stać się w pełni funkcjonalnym serwisem. Umożliwia zarządzanie stroną internetową poprzez panel administracyjny bez znajomości html i innych języków programowania wymaganych przy budowie stron www. Ogromnymi zaletami WordPressa są liczne wtyczki (pluginy), dzięki którym nasza strona może stać się w pełni funkcjonalnym serwisem. Wtyczki czy szablony graficzne z różnymi stylami możemy znaleźć na stronach internetowych o wordpressie w wersjach darmowych. Są również wersje płatne dla bardziej rozbudowanych funkcji.

Ksążki o WordPress:

wordpres3 jak zacząć zarabiaćWordPress 3. Instalacja i zarządzanie.

Książka „WordPress 3. Instalacja i zarządzanie skryptem” ułatwia naukę obsługi poszczególnych funkcji oraz pokazuje jak zainstalować platformę na serwerze i jak dostosować do różnych zastosowań.

 

 

Kursy o WordPress:

– Własny blog na WordPressie.
– Jak zrobić bloga od A do Z i zdobyć Google?

Drugi system to Joomla – uniwersalny często nagradzany system do tworzenia i obsługi witryn internetowych oraz portali. Dużo zastosowań i duża łatwość konfigurowania oraz rozbudowy poprzez wtyczki powoduje, że Joomla! jest popularniejszym wśród skryptów do obsługi różnych witryn. Należy do grupy programów które są aktualizowane na bieżąco – programów z darmowym, dostępnym dla każdego kodem źródłowym. CMS Joomla umożliwia tworzenie pięknych i praktycznych stron, portali z różnych dziedzin życia społecznego a nawet  specjalistycznych i bardzo fukcjonalnych sklepów internetowych bez umiejętności posługiwania się językiem programowania informatycznego. Skrypt został stworzony w celu uproszczenia budowy i obsługi stron www dla początkujących i profesjonalnych twórców reklamy.

Książki o Joomla!

biblia joomla jak zacząć zarabiaćJoomla! Biblia. Wyczerpujące źródło informacji na temat skryptu Joomla! Autor pokazuje wszystkie instrukcje potrzebne do pracy z programem Joomla! — zaczynając od instalacji, poprzez konfigurację, a na zagadnieniach bezpieczeństwa kończąc.

 

 

 

Kursy o Joomla
– Szybkie tworzenie stron z Joomla
– CMS Joomla! Portal dla każdego.

Domena
Żeby ktoś do nas mógł trafić lub przesłać list musimy podać nasz adres zamieszkania. W internecie naszym adresem będzie domena do której przypiszemy naszą stronę i konto pocztowe e-mail. Poprzez wpisanie w przeglądarce internetowej nazwy domeny każdy może trafić na Twoją stronę WWW umieszczoną w Internecie np. www.twojanazwa.pl. Żadna inna osoba nie będzie miała takiej samej nazwy domeny jak stworzona przez Ciebie, po zarejestrowaniu będzie Twoją własnością. Domenę możemy nabyć przy zakupie hostingu.

Pozycjonowanie strony
Pozycjonowanie stron jest jednym z mechanizmów promocji stron. Jego efekt polega na utrzymywaniu strony www na czołowych pozycjach w rankingu wyszukiwań. W warunkach konkurencji stron pozycjonowanie jest procesem ciągłym wymagającym stałego zaangażowania w utrzymanie wysokiej pozycji strony. Do pozycjonowania ston używam programu Adder, który wykonuje wszystko automatycznie.
Adder to narzędzie służące do wypromowania Twojej strony czy produktu w Internecie. Program jest łatwy w konfiguracji – każdy może go obsługiwać. Najważniejszym zadaniem programu jest podniesienie rangi (pozycji) w wyszukiwarkach czyli pozycjonowanie.

 

„Jak Zbudować DOCHODOWY Biznes Online Będąc Zupełnie

Normalną Osobą – Jak TY i Ja?”

Author: Włodzimierz Walis

Partner – bloger – internetowy marketer – miłośnik nowoczesnych technologii – grafik – myśliciel – i marzyciel.